Ječmen a chlorella - zelené potraviny

  

Na své cestě za zdravou výživou a zdravým životním stylem jsem se setkala s produkty firmy Green ways - zelenými potravinami - s nektarem mladého ječmene a sladkovodní řasou - Chlorellou.

Jedná se o přírodní potraviny, které zvyšují vitalitu a zlepšují zdravotní stav lidské bytosti.

Se zelenými potravinami jsem se setkala zrovna v době, kdy jsem řešila, jakým způsobem se budu stravovat, protože jsem sice nebyla nemocná, ale měla jsem pocit, že mému tělu něco chybí, že bývám trochu unavená a chtěla jsem nějakým způsobem vyřešit to, aby moje tělo mělo všechny látky, které potřebuje. Dost jsem si hrála s různými typy jídelníčků a kupovala si vitamíny v lékárně, protože mi přišlo, že ve stravě, kterou si kupuji jich není dostatek a že mému tělu chybí. A pak jednoho dne se zjevil můj kamarád a ukázal mi tyhle dvě krabičky – zelený prášek a zelené tabletky, které jsem začala užívat.

 

Účinky, které to na mě mělo, byly znát už asi po týdnu - měla jsem více energie, ihned se mi upravilo zažívání, měla jsem kvalitnější spánek a začaly se mi hodně měnit chutě. Postupně začala mizet chuť na sladkosti, později i na maso a mléčné výrobky, v těle se vytvořila jakási přirozená intuice na to, co bych měla jíst a co ne a už jsem nepotřebovala se řídit nějakým striktním jídelníčkem. Začaly mi samy chutnat zdravé věci.

 

Jak je možné, že zelené potraviny způsobí takový příval energie ?

 

Je to proto, že ječmen obsahuje živé enzymy, které tělo potřebuje k tomu, aby mohlo vůbec fungovat. Pokud enzymy nemá, bere si je ze své enzymatické banky, ze svých zásob a tělo je pak na stará kolena vyčerpané a nefunkční a nemá z čeho fungovat. Enzymy získáme prakticky pouze z živé stravy – tepelně neupravené, z čerstvé zeleniny a ovoce, protože cokoliv tepelně upravíme, enzymy ztrácí.


Ječmen dále obsahuje velké množství antioxidantů (kladně nabitých částic), které brání únavě buněk působením volných radikálů.Ty se v naší společnosti vyskytují úplně všude. Volné radikály jsou záporně nabité částice, které se pohybují ve vzduchu, v jídle a odebírají našemu tělu kladný náboj a způsobují únavu a stárnutí buněk. Ječmen obsahuje tolik antioxidantů , že to neutralizuje působení těchhle částic a tím nás chrání.

 

S čím souvisí změna chutí ?

 

Zelené potraviny jsou zásadotvorné a to je jejich velice důležitá vlastnost. Přirozené vnitřní prostředí člověka je mírně zásadité a PH krve musí být někde mezi 7,1 – 7,3, jinak nám hrozí smrt. No a protože si tělo nedokáže zásadité látky samo vytvořit, tak je musíme přijímat ve stravě. Jenomže když se podíváme kolem, tak v podstatě všechno co jíme je kyselinotvorné – pečivo, sladkosti, káva, mléčné výrobky. Zásadité je prakticky zase jen ovoce a zelenina, takže zdroj zásady pro naše tělo je dost omezený. Kyselé prostředí je líheň pro veškeré nemoci, téměř všechny zdravotní problémy, na které si vzpomenete souvisí s kyselostí. Je proto nutné přijímat zásadité potraviny, které budou kyselost neutralizovat . Jinak se stane to, že si tělo, aby nás ochránilo před srážením krve, vezme zásadité látky (vápník) z kostí, a tím vznikají různé zdravotní problémy jako osteoporózy, artrózy, kazivost zubů.

 

Zelené potraviny obsahují také všechny potřebné vitamíny, minerály a aminokyseliny, ovšem v přírodní naprosto neupravené formě. To je důležité z toho důvodu, že vitaminy potřebují pro správné vstřebání v těle celou škálu různých látek a jiných vitaminů, takže extrahované a oddělené ze stravy nemůžou fungovat. Příroda ví, co tělo potřebuje a je lepší to nechat na ní a nehrát si na chemika a přijímat látky pro naše tělo ze stravy – ovoce a zeleniny a z přírodních potravinových doplňků.

 

Ječmen i chlorella obsahují také chlorofyl. Jde o léčivou látku, která je nejsilněji protizánětlivá přírodní látka na světě. Léčí zevně i vnitřně záněty – opary, růže, afty, bělí zuby a působí deodoračně.

 

Chlorella obsahuje vlákninu, které opečovává střeva tím, že je čistí od usazenin. Navíc na sebe váže škodliviny a toxické látky a odvádí je z těla ven. Mít čistá střeva je základem všeho. Stav střev se odráží na pleti, oční sítnici, naší psychice, fungování lymfatického systému.

 

Co je zajímavé – chlorella obsahuje růstový faktor – CGF , který pomáhá buňkám v seberekonstrukci a omlazuje je.

 

Jak jsem již uvedla výše, obsahují zelené potraviny společně celou škálu vitamínů, které tělo potřebuje, ale speciálně u chlorelly bych vyzvedla to, že vede v obsahu vitamínů B .Má například víc vitaminu B12 než pivovarské kvasnice, asi 17x více vitaminu C než pomeranče, asi 20x více železa než špenát a asi 11x víc hořčíku než kravské mléko.

Co chci hlavně zdůraznit, že produkty jsou čisté a přírodní. Jsou pěstovány v úrodném prostředí , ječmen v USA a řasa na Taiwanu. Ječmen se vyrobí tak, že se mladá travička poseče, vylisuje a usuší a zakonzervuje. Řasa se pěstuje v přirozeném prostředí, na slunci , a pak se speciální metodou upraví buněčná stěna tak, aby byla pro člověka vstřebatelná.

 

Ráda bych vyzvedla synergii výrobků. Jsou si sice v něčem podobné, oba jsou zásadotvorné, obsahují chlorofyl, vitamíny, minerály, ale ječmen například nebude nikdy tak působit na střeva a hojit záněty jako chlorella a chlorella nemůže poskytnout takový příliv energie jako ječmen díky svým enzymům, proto doporučuji užívat ječmen a chlorellu současně.

 

Zelené potraviny se skvěle hodí do mé koncepce stravování. Jsem zastáncem toho, aby lidé jedli pokud možno co nejvíce syrové stravy, ovoce a zeleniny, omezili konzumaci masa, mléčných a živočišných produktů, sladkostí a kávy. Zároveň si ale nemyslím, že by tyto změny měly probíhat nějak násilně a striktně. Já sama nejsem žádný zapřísáhlý vegan nebo vegetarián, ale je fakt, že na maso, jogurty či mléko ani sladkosti většinou vůbec chuť nemám. Myslím si, že pokud člověk začne více poslouchat své tělo, co mu opravdu říká a pokusí se jej očistit, je možné se dopracovat k tomu, že mu zdravé věci budou chutnat a nebude se do nich muset nutit. Mě v tomto směru zelené potraviny hodně pomohly. Pročistily a vitalizovaly mé tělo a spolu ještě s očistami těla mě přivedly přirozenou nenásilnou cestou ke změně jídelníčku.